Jak wykorzystać lamele w mieszkaniu?
11 listopada 2022Drewniane lamele to świetny sposób na ocieplenie surowych wnętrz. Dzięki nim nawet pomieszczenia utrzymane w minimalistycznym stylu stają się bardziej przytulne. Okazuje się, że lamele poza...
Zanim przejdziemy do omówienia szczegółów planu ratunkowego i sposobu jego skonstruowania, warto zdefiniować dwa ważne terminy: zatrzymanie i ograniczanie upadku. Z zatrzymaniem upadku mamy do czynienia wtedy, gdy osoba spada swobodnie, a zatem system zatrzymania upadku zatrzymuje upadek, który już nastąpił, co zazwyczaj skutkuje niższym poziomem uderzenia. System powstrzymywania spadania zapobiega upadkowi pracownika. Ratowanie pracownika, który spadł w wyniku zastosowania systemu powstrzymywania spadania, nie należy do obowiązków służb ratowniczych. Należy jednak natychmiast zaalarmować służby ratownicze, aby mogły one udzielić pierwszej pomocy, jeżeli jest ona potrzebna.
Podsumowując, znaczenie planu ratunkowego powinno być oczywiste - szczególnie w przypadku stosowania systemu powstrzymywania spadania i odpowiedzialności organizacji (a nie służb ratowniczych) za ratowanie pracownika/ów. Dlatego też zaleca się nawiązanie współpracy ze specjalistą ds. prac na wysokości, który posiada doświadczenie w zakresie upadków z wysokości i może udzielić pomocy w stworzeniu odpowiedniego planu ratunkowego.
W celu uzyskania dalszych wskazówek dotyczących planowania akcji ratunkowej, kliknij na poniższy link, aby pobrać najnowsze wytyczne IPAF.
HLS oferuje usługę badania miejsca pracy (więcej informacji tutaj), w ramach której oceniamy Państwa środowisko pracy, omawiamy wymagania dotyczące szkoleń i konserwacji, a następnie wykorzystujemy te informacje do sformułowania zaleceń i opracowania planu działania.
Kliknij poniższe pole, aby porozmawiać z naszym zespołem ds. przeglądów.
Komentarze